Basket-Turnov

Turnov Streetball Challenge 2020V sobotu 27.6. jsme odehráli 8. ročník streetbalového tunaje a i přes to, že celý týden před startem pěkně pršelo, počasí nezklamalo a jak už tomu v Turnově bývá, odehráli jsme to na pěkně rozpáleném asfaltu... kdo nemazal, má vzpomínku ještě dnes

Tento ročník byl pro nás rekordní a tak bychom rádi všem 148 hráčům poděkovali za účast a vyčerpávající souboje pod pěti koši.. velké díky patří i všem fanouškům, kteří utvářeli nepřekonatelnou atmosféru (především u mladších kategorií).

A jelikož nás váš zájem těší, budeme nadále pracovat na zlepšování turnaje a doufat, že se zase pod turnovskými koši potkáme a užijeme si společný čas sportem, který nás tak všechny baví!!!

A abychom nezapomněli zmínit úspěšné týmy.. zde je máme:

Kategorie Muži/mix 16+


Smeče v těsném a velice koukatelném souboji nakonec vyhrál Marek Vích.

Kategorie U13


Kategorie U11


V dovednostní střelecké soutěži mládeže zvítězil Filip Šimek.

Všem vítězům ještě jednou gratulujeme!!!

A v neposlední řadě poděkování našim sponzorům, bez kterých by to nebylo ono:Fotečky zde

7. ročníkV sobotu 29.6.2019 jsme odehráli další a dalo by se říct opět úspěšný ročník turnovského streetbalového turnaje.

Jako každý předešlí rok se vydařilo počasí i když alespoň pár mráčků by se na obloze mohlo objevit a zastínit rozpálený asfalt, ale i přes to se na všech hřištích odehrávali kvalitní, vyrovnané a tvrdé zápasy plné pěkných akcí, crossoverů a smečí. Úroveň družstev a hráčů rok od roku roste a k pokoření turnovského playgroundu je zapotřebí podat maximální výkon od začátku až do konce. O tom by mohl vyprávět letošní vítězný tým „KLÍMOVCI“ složený z hráčů J. Jiřiček, O. Buchar, M. Porteš a M. Zelený, kteří neutrpěli žádnou prohru i přes velice vyrovnané výsledky.
Letošním turnajem se otevřela i kategorie dětí, kteří se utkali na vedlejším hřišti, a i tam byly vidět velice pěkné zápasy plné potleskuhodných akcí.

Poděkování patří všem, co pomáhali s přípravou, a především dvěma obětavým slečnám, které nás po celou dobu obsluhovaly u občerstvení Kateřina Paldusová a Kristýna Trnková (budoucí Méďová 🙂

Sponzorům letošního ročníku: Amix, Pivovar Rohozec, Plaudit, Město Turnov, Rehabilitace DUHA Turnov a Vrabec a Vrabec

Všem zúčastněným týmům: Rufrovi, Balls, Netáhlos, X-Ballers family, Gauneři, Přátelé basketbalu, Klímovci, Outsiders, Anklebreakers, Drak I, Ballhanders, Méďova noční můra, Čabasové, LOM, Golden boys, Jičín, Baskeťáci, BSK, Lakers Turnov

Výsledky muži/MIX:


Výsledky děti:

Vítěz trojek:

Vítěz smečí:

Speciální dík patří bývalému turnovskému basketbalistovi T. Matějkovi za ochotu a za zapůjčení stanů dodávající stín.

6. ročník - 2018


Jejda, ztratili jsme podklady od textů, za to nám to ale všem zůstalo v srdcích.

5. ročník :Třetí červnovou sobotu, tedy 24.6., se pod otevřeným nebem odehrál pátý ročník streetballového klání. Jak už, při turnovském turnaji bývá pravidlem, bylo jasno a teploty stoupaly na asfaltovém hřišti do závratných výšin. Kdo se nenamazal, večer určitě litoval.
I přesto, že se pár dní před začátkem turnaje odhlásilo několik družstev a dva týmy nakonec nedorazily vůbec, proběhly pod dvěma koši těžké a vyrovnané souboje ve dvou skupinách po pěti týmech.
Po základních skupinách jsme se odreagovali dovednostními soutěžemi ve střelbě trojek, kde přesnou rukou drtivě zvítězil domácí střelec Lukáš Jeníček a to úspěšností 2 x 8 z 10, následně proběhl souboj ve smečování, kterého se účastnili pouze 3 odhodlaní.. mezi nimi i minulý vítěz M. Vích, kterého i přes výborný výkon nakonec porazil o 2 body Jakub Nejedlo. Po dovednostních soutěžích a sečtení výsledků ze základních skupin se přistoupilo k vyřazovacímu systému. Po těžkém čtvrtfinálovém boji překvapivě vypadl nejlepší tým ze skupiny B s posledním postupujícím ze skupiny A, který se tak probojoval až do malého finále a nekompromisním výkonem si nakonec vybojoval 3. místo! Do velkého finále se probojoval tým " Marek Vašut" (Praha) a "Může bejt" (Litvíno-Jablonecko-Turnovský tým). Z napínavého souboje nakonec vzešel vítěz s názvem "Může bejt".
Na vedlejším hřišti po celou dobu dováděly děti na skákacím hradě, v bazénku, mini koši a na překážkové dráze, která napovídala novým zájemcům o co v tomto sportu jde, že je malinko složitější než některé lehčí sporty, ale o to krásnější!!!


I tento ročník nás podpořili sponzoři bez kterých by konání turnaje nebylo téměř možné.
Poděkování patří:
Město Turnov, Amix, Svijany, Jakub Valšík - Topení-Voda-Plyn, Vrabec, Privátní Rehabilitace Duha Turnov, ZIKUDA, Pekárna Mikula a Basketbalový klub Turnov


Výsledky:


Trojky:Smeče:

4. ročníkPo loňském roce, kdy na náš turnaj vstoupily neskutečná vedra během dne a po vyhlášení vítězů je vystřídala bouřka, nebyl letošní ročník jiný.
Od rána, kdy probíhaly poslední úpravy a přípravy na hřišti, nám již rozpálený asfalt prozradil, že to nebude den o  suchém tričku ani ve stínu.
Po odhlášení dvou týmů, na poslední chvíli, nám vyšli dvě skupiny po šesti týmech. Musím uznat, že v těchto teplotách to byl naprosto ideální počet. Po odehrání základních skupin, kdy postupovaly čtyři týmy ze skupiny, přišel zasloužený odpočinek, s kulturní vložkou, v podobě tanečního vystoupení mistrů ČR „Pieroti“. Následovala soutěž ve střelbě trojek a smečování. Letošní ročník, k mému potěšení, ovládli místní borci – a to dva rozehrávači z turnovského týmu. Dominik Petřivý excelentní střelec trojek nezklamal a svou formu potvrdil vítězstvím. Marek Vích s naprostou lehkostí a bezkonkurenční elegantností suveréně zvítězil ve Slam Dunk Contestu.

Po malé pauze jsme přešli k vyřazovacímu systému, ze kterého již vzešli vítězové. Malé finále o 3. místo mezi „BallUp“ (LBC) a „Kuřecí nářez“ (TUR) dopadlo nakonec, po drobné potyčce, lépe pro Kuřecí nářez. Dále následoval finálový boj mezi „XBallers 4 Fun“ (PHA) a „Draci“ (JBC). Zápas to byl velice vyrovnaný, podkošové souboje se přiostřily a adrenalin stoupal s ubývajícím časem. Nakonec Draci z Jablonce zápas utrhli a zvítězili.

Jako každý rok náš turnaj svou návštěvou podpořili i extraligoví hráči, turnovští odchovanci Jan Jiříček (Sluneta Ústí nad Labem) hrající za Klobásy a Josef Příhoňský (BSK Pardubice)dorazil bohužel o berlích.

Závěrem bych rád poděkoval všem sponzorům a městu Turnovu za podporu, díky které můžeme tento turnaj pořádat. Děkujeme všem hráčům, kteří se zúčastnili i divákům za jejich podporu!!!


Vítězové 2016:


3. ročník


Tak a 3. ročník je za námi.. a úspěšně! Počasí nám přálo možná až moc :) Z dvanácti týmů se nám hned dva domácí umístili na "bedně" .. Takže pořadí bylo takovéto 3. místo - Longshot (Cvrnda, Brož, Nejedlik, Zbyňda str) na 2. místě Nice Guys (Čapek, Šimůnek a Já) a na 1. místě Xtream ballers 4 fun
(P. Nguyen, A. Dědek, L. Onderka a O. Šťstný). V tříbodové soutěži v kategorii žen vyhrála Patzáková 6/10, u mužů domácí střelec L. Jeníček 8/10. Směčařská soutěž byla velmi vyrovnaná a nakonec zvítězil J. Nejedlo a to o pouhý 1 bod. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme. Díky i všem co pomohli a za rok se doufám opět uvidíme na Turnov streetball challenge 2016 !!!


2. ročník


Další ročník je za námi a myslím, že opět úspěšně. Počasí nám přálo.. odehrálo se, co odehrát se mělo.. vypilo se co se dalo.. snědlo se vše.. hudba hrála.. fanoušci fandili.. děti se radovaly :) Díky všem sponzorům, lidem co pomáhali a dvěma hráčům z NBL, že nás přijeli (opět) podpořit Josef Příhoňsky (BK Pardubice) a Jan Jiříček (BK Děčín).

Pro připomenutí:


Přípravy na další roční budou moct pomalu začít

1. ročníkTakže.. 1. ročník Streetballu v Turnově je za námi.. bylo to vše tak trochu narychlo a z hecu.. zda se to vůbec zvládne, dovoluji si tvrdit, že proběhl úspěšně a že se vydařil tedy až na ten zlomený kotník..) Poděkování všem co dorazili jak za hrou tak za výpomocí :) Děkuji sponzorům za příspěvky a za skvělé ceny.. A pro všechny co váhají nad příští účastí.. "ten příští.. tak ten bude lepší"
Sportu zdar...

Michal Valšík

Michal Valšík


Předseda


telefon: 608 524 980
@ m.valsik@gmail.com
@ basket.turnov@gmail.com

Tomáš Bevilaqua

Jakub Nejedlo


Místopředseda


telefon: 737 066 458
@ jakub.nejedlo@seznam.cz
@ basket.turnov@gmail.com

David Pospíchal

Ondřej Špetlík


Organizační pracovník


telefon: 605 515 722
@ ondraspetlik@seznam.cz
@ basket.turnov@gmail.com

Michal Valšík

Lukáš Jeníček


Pokladník


telefon: 739 137 652
@ lukas.jenicek@hotmail.cz
@ basket.turnov@gmail.com

Tomáš Bevilaqua

Dáša Talová


Fyzioterapeut


telefon: 777 621 489
@ dasa.talova@seznam.cz
@ basket.turnov@gmail.com

Michal Valšík

Michal Valšík


Trenér mládeže U12 a mužů


telefon: 608 524 980
@ m.valsik@gmail.com
@ basket.turnov@gmail.com

Michal Valšík

Jana Biesová


Trenér přípravky


telefon: 777 298 709
@ jana.biesova@seznam.cz
@ basket.turnov@gmail.com

Michal Valšík

Petr Kučera


Trenér mládeže U15


telefon: 603 285 396
@ petrkuca@volny.cz
@ basket.turnov@gmail.com

Tomáš Bevilaqua

Tomáš Bevilaqua


Trenér mládeže U15


telefon: 605 420 761
@ bevitomko@gmail.com
@ basket.turnov@gmail.com

Tomáš Bevilaqua

Jakub Nejedlo


Trenér U17


telefon: 737 066 458
@ jakub.nejedlo@seznam.cz
@ basket.turnov@gmail.com

Přispějte sponzorským darem

KB Turnov , č.ú.: 10006 - 25835581/0100
var.symbol: 03 (uvádějte vždy)
bližší informace o platbě uvádějte do kolonky "Zpráva pro příjemce"
MUŽI – 4000 Kč / rok
DĚTI – 2000 Kč / rok